Згідно Закону України 3651-д орган місцевого самоврядування «Нижанковицька громада» (код ЄДРПОУ: 04371354) був реорганізований і увійшов до складу Добромильської громади

Для можливості відновлення сайту дзвоніть за телефонами: (0432) 55-43-69 - Метастудія (Вінниця)
Starostat.org.ua - розробка веб-сайтів для старостинських округів ОТГ України
A A A K K K
для людей із порушенням зору
Нижанковицька громада
припинила діяльність, увійшла до складу Добромильської громади

Історико-географічна довідка село Боршевичі

       Назва   

      Боршевичі – село в Старосамбірському районі Львівської області. Село, яке сьогодні називається Боршевичі, зустрічається в написаннях під назвами: Borschowycze в 1468 р.,Borszowyche в 1515 р., Borssowicze в 1578 р., Borssowice в 1649 р., Borszowice в 1785-1788 рр. Назву Borszowice, як визнають фахівці, необхідно читати Боршевичі. Як стверджують дослідники на підставі писемних свідчень, назва села первинно звучала як Боршовичі. Назва Боршовичі походить від особової назви Боршь або похідного від нього утворення з суфіксом – а – Борша. Первісне значення: Боршовичі – «рід (або піддані) Борша чи Борші». Згодом ця назва перейшла у назву населеного пункту з первісним значенням   «населений пункт, який заселяють боршовичі». Є версія, що назва села походить від слова «бір», бо у селі було багато борів.Також існує версія походження назви села від слова «борше» (скоріше, швидше). З навколишніх сіл люди ходили на ярмарок у Перемишль, дорога була далекою, дійшовши до Боршевич, вони прискорювали хід, «йшли борше», швидше.

      Символіка

     На печатці села Боршевичі (ХІХ ст..), як символ було зображено коня, який тягне колісний плуг вправо. Над ним перетинаються граблі та коса (обернені вгору), а посередині – вила вістрям вверх.На місці їх перетину горизонтально розміщений серп, обернений ручкою вправо. В сучасному проекті символів села використано три підкови. Синє поле символізує річку Вирву, над якою розташоване село, а підкова вказує на один з давніх промислів, яким займалися місцеві жителі. Герб – у синьому полі три срібні підкови, дві над одною, повернуті кінцями одна до одної. Прапор – квадратне синє полотнище, у якому три білі підкови, дві над одною, повернуті кінцями одна до одної.

       Географія

      Село розкинулось  обабіч шосейної дороги Нижанковичі-Львів, межує з селами Библо,  Передільниця, Пацьковичі, Нижанковичі. Відстань до районного центру міста Старий Самбір – 40 км і 105 км до обласного центру міста Львів. Частину села, розташовану з південної сторони шосейної дороги розділяє річка Вирва, яка круто в”ється вздовж села із півдня на захід.  Місцевість має низинно-гористий характер. Північна частина гориста, а південна відноситься до низовини, яка використовується здебільшого для пасовищних цілей.

      Клімат характеризується високою вологістю повітря, низьким тиском, м”якими зимами з частими відлигами і помірно теплим без посух літом. Найбільш холодними є січень, лютий, найбільш теплими – липень і серпень. Характерна наявність туманів. Стан довкілля задовільний.

       Історія

      В історичних джерелах село Боршевичі згадується вже з 1468 року.

 

    Адміністрація

    Село Боршевичі  входить до складу Нижанковицької обєднаної територіальної громади   з адміністративним центром – селище Нижанковичі.

    Населення

     У населеному пункті налічується 111 дворів з загальною кількістю населення 273 особи. Населення здебільшого корінне, українці. Мешканці села Боршевичі розмовляють доволі рідкісним надсянським говором, який належить до південно-західного наріччя української мови.

     Економіка

     В селі Боршевичі здійснює діяльність сільськогосподарське підприємство ПАФ «Купала»(директор Грушка В.І.)

   Інфраструктура

      Для задоволення потреб населення в селі здійснюють торгівельну діяльність приватні підприємці Крайник І.М. та Купчак О.Я.

     Транспортні зв”язки здійснюються по шосейних дорогах державного значення з гравійним покриттям та дорогах комунальної власності Нижанковицької селищної ради.Транспортні сполучення , що проходять через населений пункт: Нижанковичі-Львів(6.10; 10.10; 18.10) Львів-Нижанковичі (9.30; 16.30; 21.30), Боршевичі-Дрогобич ( 13.10) Дрогобич-Боршевичі (12.40 ), Боргшевичі – Самбір (7.00). Залізничне сполучення: Самбір-Нижанковичі (9.40), Нижанковичі-Самбір (15.00).

      Освіта

     Діти з сіл Боршевичі та Библо здобувають базову загальну середню освіту у загальноосвітній середній школі І-ІІ ступенів села Боршевичі.

      Культура

      В селі діють Народний дім та бібліотека, які побудовані за кошти громади села у 1942 році. . Народний дім і бібліотека є осередком культурно-просвітницької роботи села.

      Історичні події рідного села Боршевичі і навколишніх сіл знайшли своє відображення у творчості видатних земляків, уродженців села, Мирослави Купець-Яджак («Через болі до волі», «Кадуб», «Снопик», «Розквітай, барвінку!»), Михайла Щурка-«Вігора» («Під конвоєм», «Станичний»).

       Релігія

       Уперше в документах церква в Боршевичах згадується в 1517 році. Попердниця існуючої церкви, яка в документі, датованому 1798 роком, означена як стара, була дерев’яною і перебудовувалась у 1819 році. У 1852 році зведену нову, дерев’яну тридільну безверху церкву Успення Пресвятої Богородиці, увінчану на вищому двосхилому даху нави восьмибічною вежечкою з ліхтарем і маківкою.  Церква була зачинена протягом 1961-1989 років. Зараз у церкві почергово здійснюють богослужіння громади УГКЦ та УАПЦ.

      Традиції

     Традиційними у селі є святкування Нового року, Різдвяних свят з колядою і вертепом, Великодніх свят, які супроводжуються великодніми дзвонами, іграми біля церкви та гаївками, святкування Дня Незалежності України та храмового празника Успення Пресвятої Богородиці 28 серпня.

       Архітектура

 Архітектурні пам”ятки села: церква Успення Пресвятої Богородиці (1852р.)


Розробка веб-сайтів для органів місцевого самоврядування
Пропонуємо веб-платформи по створенню власного веб-сайту державним органам влади, органам місцевого самоврядування та державним установам
Gromada.org.ua, Starostat.org.ua, Rayrada.org.ua, Rda.org.ua, Osv.org.ua